Vítej na mém blogu!

Jmenuju se Kamila Kotková. Je mi 13 let, jsem z Pardubic a blog jsem založila pro inspiraci ostatním :) Na blog mám v plánu přidávat články a fotky z mého života, recenze na mé oblíbené produkty a pravidelně fotit nejrůznější outfity. Doufám, že se ti tu bude líbit a zase někdy nakoukneš. Budu se těšit :)

Posedlost jménem semirexie

3. prosince 2014 v 8:05 | Kamila K. 13 let |  Workout motivation
Ahoj holky, jsem už zase nemocná, takže ležím a nemám co dělat. Proto píšu článek Smějící se
A proč se název článku jmenuje semirexie? Asi tak před půl rokem, sedím, brouzdám po netu, na téma hubnutí, anorexie (jen tak ze zvědavosti:X), a našla jsem článek o nemoci, nebo vlastně posedlosti, kterou trpí čím dál víc holek. V tu chvíli jsem si uvědomila, že jí trpím taky. Až do teď. Když přiberete, ať už s pomocí nebo bez ní a i když se to s Vámi o moc zlepší, neznamená to, že jste se semirexie zbavily.

Semirexie je od slova anorexie. První polovinu slova nahradila latinská předpona "semi", což znamená poloviční. Takže se jedná o něco jako poloviční anorexii.
O co vlastně jde? Lidé s touto nemocí jsou doslova posedlí vším co mám nálepku dietní nebo light. Při jídle si přepočítávají, kolik kalorií už mají v sobě, kolik ještě "smí" přijmout a kolik jich zase spálí při různých cvicích atd.
Většina z nich se stále váží. Z vlastní zkušenosti (a že jich s tímhle mám dost), to vím. Váží se před jídlem, po jídle, před pitím, po pití, před záchodem i po záchodě. Alespoň já to tak měla a mám "kamarádku", která to tak má...
U mě to dost ustoupilo, zvážím se cca 3x denně. Někdy mám záchvaty přejídání, když si vzpomenu na to, jak jsem vlastně trpěla když jsem se chtěla normálně najíst, protože jsem měla strašné bolesti žaludku. Bolesti je slabé slovo, měla jsem křeče, při kterých jsem většinou brečela. Ale ne proto, že by to tak bolelo. Jenom mě prostě bylo líto, že jsem si dala malou porci chlupatých knedlíku. Pamatuji si i že to začalo právě jimi. Přibrala jsem asi za měsíc 3 kg, nešlo to vůbec poznat, tak jsem jedla dál. Sice s nečistým svědomím, ale jedla jsem. A tak to šlo dál.

Když jdou na jídlo, tak si v duchu počítají kalorie nejen sobě, ale také koukají na talíře ostatních říkají si "Bože jak toho můžou sníst tolik?" Semirexie sice není životu nebezpečná jako Anorexiie, ale přesto snižuje kvalitu života.

Nemyslím na nic jiného než na hubnutí nebo na to, jak jednou skončím, protože máme nadváhu v rodině..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama